hydras Trail_325x92_72kb_jpg

Ύδρα, 18 Απριλίου 2017

Tο 4o Hydras Trail Event είναι ήδη παρελθόν…….

Το 4ο Hydras Trail Event τελείωσε με μεγάλες συγκινήσεις για όσους παραβρέθηκαν! Δυνατές κούρσες, νέα ρεκόρ αλλά πάνω από όλα διασκέδαση σε ορεινά και παραθαλάσσια μονοπάτια. Οι συμμετοχές άγγιξαν τις 1000 και το νησί γέμισε με δρομείς. Το χαμόγελο των αθλητών μας γέμισε ενέργεια και μας έδωσε δύναμη να συνεχίζουμε.

Στη σελίδα μας  Hydra’s Trail Event στο Facebook ανεβαίνουν συνεχώς φωτογραφίες από τους επίσημους φωτογράφους της διοργάνωσης οι οποίες σύντομα θα ανέβουν και στην ιστοσελίδα μας www.hydrastrail.gr μέσω του λογαριασμού μας στο flickr σε πλήρη ανάλυση, απ’ όπου θα είναι διαθέσιμες προς όλους χωρίς καμία δέσμευση. Εκεί επίσης είναι αναρτημένα αποτελέσματα των τεσσάρων  διαδρομών.

Τέλος σε ότι αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, αξίζει να αναφέρουμε τη μεγάλη νίκη του Δημήτρη Θεοδωρακάκου στο «Eros Mountain Trail 26k». Στο ίδιο αγώνισμα την δεύτερη θέση κατέλαβε ο Αλέξανδρος Καμπουρόπουλος ενώ την τρίτη ο Γιώργος Διαλεκτός. Στις γυναίκες ασυναγώνιστη ήταν η Γλυκερία Τζιατζιά που κατέλαβε την 8η θέση της γενικής κατάταξης! Στην 2η θέση η Δήμητρα Μπίκα και στην 3η θέση η Iulia Gainariu. Στον μικρότερο αγώνα της Κυριακής νικητής τερμάτισε ο Χρήστος Παπαδογεωργός ενώ 2ος ήταν ο Νίκος Πονηρέας  και 3ος ο Γιώργος Παπαϊωάννου. Στις γυναίκες η Φωτεινή Κολόκα τερμάτισε πρώτη ενώ τη 2η θέση κατέλαβε η Σοφία Μανιατάκου και την 3η θέση η Μαρίνα Τερζή.

Στον αγώνα Downhill επικράτησε με το εκπληκτικό ρεκόρ 9:07’ ο Χάρης Καλαμπούκας. Ακολούθησαν στη 2η θέση ο Γιώργος Μίνος ενώ την 3η θέση κατέλαβε ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος. Στις γυναίκες, του αγώνα Downhill, είδαμε τη Μαρία Μαλάι να καταλαμβάνει την πρώτη θέση. Την ακολούθησαν η Νεκταρία Παπουτσάκη στη 2η θέση και η Tijana Panic στην 3η. Στο Challenge (μικρότερο άθροισμα χρόνου των αγώνων Eros & Downhill) επικράτησε ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος με δεύτερο το Χάρη Καλαμπούκα και τρίτο τον Νικόλαο Ροδόπουλο. Στην ομαδική κατηγορία πρώτευσε η ομάδα της Salomon Hellas με δεύτερη την Odlo/La sportiva και τρίτη την Summit Runners Ermionida Team.

Στο αγώνα Run & Fun του Σαββάτου πρώτευσε ο Γιώργος Μίνος με τον Γιώργο Παπαιωάνου να ακολουθεί και τον Κωνσταντίνο Καρακατσάνη να κλείνει την τριάδα. Στις γυναίκες πρώτευσε η Ζωή Ανδρικοπούλου, με δεύτερη την Μαριάννα Χάντζου και τρίτη την  Μελίνα Βαρόνη.

Σύντομα θα ξεκινήσουν οι προετοιμασίες για το επετειακό 5ο Hydras Trail Event με στόχο όπως πάντα την αναβάθμιση και βελτίωση των αγώνων. Ευχαριστούμε όλους τους εθελοντές, χορηγούς και φίλους των αγώνων για τη στήριξη. Όμως πάνω από όλα ευχαριστούμε τους αθλητές που τιμούν το τη διοργάνωση και το νησί μας με την παρουσία τους!

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τον Απρίλιο του 2018!