Hydra's Trail Event logo

Ύδρα,   12 Απριλίου 2016

Hydras Trail Event 2016, ο απόηχος…..

Άλλο ένα Hydras Trail Event, το 3ο κατά σειρά, πέρασε ήδη στην ιστορία…

Το νέο μας ραντεβού ανανεώνεται για τις 8 και 9 Απριλίου 2017, όπου σας περιμένουμε για ένα ακόμη συναρπαστικό αγωνιστικό διήμερο. Ανυπομονούμε να ζήσουμε ξανά τις ίδιες όμορφες στιγμές που μας χαρίσατε και φέτος. Στιγμές συγκίνησης από τα χαμόγελα των αθλητών στην εκκίνηση και τον τερματισμό. Αυτά  είναι που μας δίνουν δύναμη για να διοργανώνουμε με τον ίδιο ζήλο και κέφι αυτό το αγωνιστικό διήμερο. Ευχαριστούμε πολύ όλους εσάς, τους χίλιους και πλέον αθλητές που μας τιμήσατε με την συμμετοχή σας. Ελπίζουμε να φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας.

Στη σελίδα μας Hydra’s Trail Event στο Facebook ανεβαίνουν συνεχώς φωτογραφίες από τους επίσημους φωτογράφους της διοργάνωσης οι οποίες αναμένεται να ξεπεράσουν τις 2.000. Σύντομα θα ανέβουν και στην ιστοσελίδα μας www.hydrastrail.gr σε μεγαλύτερη ανάλυση, απ’ όπου θα μπορείτε να τις κατεβάζετε χωρίς καμία δέσμευση.

Αξίζει να σημειωθεί πως αθλητικά δώρα  προσέφεραν οι εταιρείες εξοπλισμού Odlo & La sportiva, ενώ κέντρο ποδολογίας Vimaplus και ο κος Ν. Παγούνας προσέφερε 4 θεραπείες και 2 αναλύσεις βάδισης σε 6 τυχερούς, όπως επίσης και έκπτωση 50% στις υπηρεσίες του κέντρου σε όσους τερμάτισαν τον αγώνα Eros Mountain Trail 26k. Οι τυχεροί των κληρώσεων μπορούν να πληροφορηθούν από την ιστοσελίδα μας www.hydrastrail.gr, τα δώρα τους.

Τέλος σε ότι αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, αξίζει να αναφέρουμε τη μεγάλη νίκη του Αλέξανδρου Φωτιάδη στο «Eros Mountain Trail 26k». Στο ίδιο αγώνισμα την δεύτερη θέση κατέλαβε ο Χάρης Καλαμπούκας και την τρίτη θέση ο Αλέξης Καμπουρόπουλος. Στις γυναίκες ασυναγώνιστη ήταν η Γλυκερία Τζιατζιά που με ρεκόρ διαδρομής κατέλαβε την 6η θέση της γενικής κατάταξης! Δεύτερη θέση κατέλαβε η Άννα Μαργαρίτη και τρίτη η Ιωάννα Μπαράτσα. Στους αγώνες των πέντε και δέκα χιλιομέτρων ο Χρήστος Παπαδογιώργος επικράτησε άνετα. Στον μοναδικό αγώνα Downhill στην Ελλάδα επικράτησε ο Υδραίος Στέλιος Μπακρατσάς ενώ στο Challenge (μικρότερο άθροισμα χρόνου των αγώνων Eros & Downhill) επικράτησε ο Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος. Στην ομαδική κατηγορία πρώτευσε η ομάδα της Salomon Hellas. Όλα τα προσωρινά  αποτελέσματα είναι δημοσιευμένα στην ιστοσελίδα μας,  www.hydrastrail.gr.